Jak levně sehnat plechové disky, alu kola nebo pneumatiky?

Těsně před začátkem léta jsem se rozhodl investovat své peníze do vlastního auta. Poslední dva roky jsem totiž využíval pouze vozy svých rodičů a nyní, když si udělal řidičský průkaz i bratr, který s nimu stále bydlí, začal to být docela problém. Často se totiž stávalo, že ve chvílích kdy jsem si potřeboval někam zajet, nebylo doma ani jedno z aut. Už dlouho mám sen o pořízení vlastního BMW a nyní tedy nastal čas, si tento sen vyplnit. Za 220 tisíc korun se mi podařilo sehnat pět let staré BMW řady 3 (konkrétně 318d E90), ovšem ihned jsem do něj investoval dalších několik tisíc korun, aby interiér i exteriér byl podle mých představ.

Jednou z pro mě důležitých věcí bylo i vyměnění kol. Původní majitel měl nějaké staré nevzhledné a hlavně dost orezlé plechové disky a na nich už hodně sjeté pneumatiky. Rozhodl jsem se je tedy sundat a nahradit je úplně novými, které vydrží po celou dobu, kdy budu mít auto ve svém vlastnictví. Ona původní sada disků mi pak může posloužit pro zimní obutí nebo jako rezerva, kdyby se něco s těmi novými přihodilo. Samozřejmě jsem nechtěl do nových disků nacpat příliš mnoho peněz, i když na kvalitě mi samozřejmě záleželo. Hledal jsem je tedy na internetu, kde se dá zpravidla několik set korun dobrým výběrem obchodu ušetřit.

Přesně to je i případ Pneusoukup.cz, kde se vhodné plechové disky pro mé auto daly sehnat za 1500 korun a alu kola přibližně za dvojnásobek. To je v případě plechových o 400 korun méně, než kolik si řekli za jejich sehnání v servisu a u alu disků činí rozdíl asi 250 korun. A to se už vyplatí, když v součtu ušetřím 1600Kč / 1000Kč. Nakonec jsem se rozhodl pro plechové disky a zbylé peníze jsem si pak mohl přidat k těm, za které jsem nakupoval letní pneumatiky.

Popularity: 5% [?]


2x komentováno to “Jak levně sehnat plechové disky, alu kola nebo pneumatiky?”

  1. Jitka napsal:

    Děkuji Vám za váš zajímavý článek.

    [Odpověď]

  2. hanička napsal:

    plechové jsou sice levnější, ale ty alu kola o dost lépe vypadají, vyplatí se připlatit

    [Odpověď]

Přidat komentář

Powered by WordPress